Wizyty u lekarza bardzo często kończą się skierowaniem na badania specjalistyczne. Lekarz wypisuje odpowiednie skierowanie i każe badania wykonać jak najszybciej. To zrozumiałe. Chcąc zapisać się na badanie, szybko dowiadujemy się jednak, że terminy są bardzo odległe. Na wykonanie badania możemy liczyć za kilka tygodni lub miesięcy. Co zrobić w takiej sytuacji? Wiele jest rozwiązań.

Terminy badań w innych ośrodkach medycznych.

Odległe terminy badań we okrteslonym ośrodku medycznym, nie oznaczają, że taka sytuacja jest wszędzie. Warto spróbować dowiedzieć się, jakie terminy badań są w innych ośrodkach. Z zaskoczeniem możemy odkryć, że na badanie będziemy czekać o wiele krócej.

Dopisek „cito”

Jeśli zależy nam na szybkim wykonaniu badania, warto poprosić lekarza wypisującego skierowani, by dopisał na skierowaniu „cito” lub pilne. Takie skierowane traktowane jest inaczej, pacjenci posiadający takie skierowanie kierowani są zaś na badania w jak najszybszym terminie.

Badanie opłacane samodzielnie.

Jeśli nie ma innej możliwości, może zdecydować się na wykonanie badania prywatnie. Wtedy termin badania może być wyznaczony nawet w tym samym dniu, oczywiście wiele zależy od ośrodka, w którym wykonywać mamy badanie, bardzo często jednak terminy okazują się niezwykle krótkie.

Podsumowując.

Jeśli zależy nam na szybkim wykonaniu badania, musimy się o to postarać. Skierowanie z napisem „pilnie”, poszukanie miejsca, w którym kolejki na badania są krótsze lub opłacenie badania to sposoby pozwalające znacznie skrócić czas oczekiwania na wykonanie badania. Warto mieć tego świadomość i w razie konieczności szukać możliwości przyspieszenia terminu wykonania badania. Starając się, uda się to osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *