Idąc do sklepu, niezależnie od tego, jaki on jest, decydujemy się na robienie przeważnie większych zakupów. Są osoby preferujące wielkie markety, ale z drugiej strony trudno jest wyobrazić sobie brak lokalnych sklepików dostępnych na naszych ulicach. Jednym z najczęściej kupowanych produktów są owoce, które są głównym źródeł witamin i sprawiają, że czujemy się lepiej, a ponadto są przepyszne. Jest ich tak wiele, że każdy ma prawo do tego, by wybierać jakie są chce. Służą one również jako dodatek do soków, ciast czy też jogurtów. Postanowiliśmy zrobić przegląd najbardziej popularnych z nich i zachęcamy do tego, żeby się z nim zapoznać.

Mandarynki

Jeżeli decydujemy się na zakupy w miejscu jakim jest sklep spożywczy, to na pewno warto zwrócić uwagę na jeden z najbardziej popularnych owoców, jakim są mandarynki. Przeważnie kojarzą się one nam z czasem świątecznym, kiedy to ceny w sklepach tych słodkości są naprawdę niskie. Za raptem 3-5 zł możemy kupić kilogram mandarynek, więc jak najbardziej warto się nie decydować. Być może dla niektórych jedynym minusem jest to, że trzeba je obierać, natomiast summa summarum jest to tak słodki owoc, że wręcz trzeba się nim napawać. Ich jedzenie wzmacnia układ odpornościowy i są naturalnymi utleniaczami, a w dodatku bogatym źródłem witamin: A, E, B2, B3, B6 i zawierają w sobie błonnik.

Jabłka

Gdybyśmy mieli powiedzieć, jaki jest najbardziej popularny owoc w Polsce, to bez dwóch zdań podkreślimy rolę mandarynek. Są one dostępne w wielu odmianach i wykorzystujemy je w kuchni od lat. Lobo, gala, ligol, gloster czy szampion – to tylko jedne z ponad 50 odmian tych smacznych owoców, które zawierają wiele witamin. Dużych ich plusem jest to, że można je zakupić przez cały rok, a w dodatku są jednym z najtańszych owoców. Nic więc dziwnego, że chętnie je wybieramy. Nie brakuje też fanów soków jabłkowych czy też pieczenia jabłecznika, którego głównym składnikiem są właśnie jabłka (więcej tutaj). To owoc najczęściej pojawiający się na działkach i ogrodach, więc nie bez powodu jest to najbardziej znany i dostępny owoc w Polsce.

Gruszka

Z gruszkami jest dość podobnie do jabłek, chociaż trzeba powiedzieć, że nie ma ich przez cały rok, natomiast gdy pojawiają się w sezonie, to nie są najdroższe. Gruszki również mają wiele odmian i są miększe bądź twardsze, natomiast często można je znaleźć w sałatkach owocowych. Gruszki są naprawdę bardzo pyszne i ciekawostką jest nawet fakt, że doczekały się powiedzenia – obiecywać gruszki na wierzbie, czyli coś niemożliwego.