Aby zrozumieć lepiej, dlaczego Orthokine pomaga, trzeba zrozumieć skąd bierze się problem bólu w stawach. Interleukina-1 (IL-1) jest białkiem przekaźnikowym, co oznacza że jest to substancja, która ostrzega komórki o urazie lub zakażeniu. Organizm reaguje na uszkodzenie powstaniem zapalenia. Stan zapalny ma miejsce dłużej niż kilka dni i przechodzi w stan przewlekły. Celem białek przekaźnikowych, w tym antagonisty jest rzecz jasna zatrzymanie stanu zapalnego. U osoby, u której zaobserwowano nasilanie się stanu zapalnego związanego z destrukcją stawów zostaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1, a antagonistą receptora interleukiny-1, co powoduje nasilenie się procesu zapalnego.

Jeśli dokucza Ci silny ból stawów czy pleców, warto dowiedzieć się więcej o terapii Orthokine
Jeśli dokucza Ci silny ból stawów czy pleców, warto dowiedzieć się więcej o terapii Orthokine

CZYM JEST TERAPIA ORTHOKINE?

Na początku terapii Orthokine za pomocą specjalnej strzykawki, z żyły ramiennej chorego pobiera się krew. Sposób budowy powoduje, że określone komórki pobranej krwi zostają pobudzane do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego-antagonisty receptora interleukiny. Powstrzymuje ono proces zapalny w obszarze, w którym zostanie wstrzyknięte. Antagonista jest uzyskany bez użycia innych substancji, które mogą być obce dla organizmu. Uzyskana w ten sposób surowica jest wstrzykiwania w chory staw pacjenta.

Metoda została opracowana przez niemieckich naukowców i opisana w licznych renomowanych periodykach naukowych. Polega ona dokładnie na wstrzyknięciu choremu mixu autologicznych białek surowicy, które zrobione zostały z jego krwi. Przy użyciu takiej terapii możliwe jest przywrócenie stanu równowagi w miejscu zapalenia, a zapalenie zostaje zlikwidowane.

Leczenie to zaczęto używać w 1998 roku w celach leczenia zwyrodnień i zapalenia stawów oraz zwalczania bólów krzyża. Schorzenia te są głównym skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych i stanów zapalnych korzeni nerkowych. Udowodniono również wysoką skuteczność w leczeniu urazów mięśni i ścięgien.

Orthokine jest unikalną biologiczną metodą leczenia przy zwyrodnieniu stawów i bólu pleców. Polega ona na aplikowaniu pacjentom ich własnych białek ochronnych, które produkowane są z krwi pobranej wcześniej. Terapia jest absolutnie bezpieczna, autologiczna i została podparta wieloma badaniami laboratoryjnymi.