Z całą pewnością w tej chwili każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest dieta jego dziecka. Niestety na ogół pyszna sałatka owocowa, świeżo pokrojone warzywa, a także krem z jarzyn przegrywają z niezdrowymi fast-foodami, słodkościami oraz chipsami. Jeśli w odpowiednim momencie nie zadbamy o to, aby w codziennym jadłospisie naszego malucha nie zostały zachowane odpowiednie proporcje, to możemy mieć duży problem, aby w późniejszym czasie oduczyć go niezdrowych nawyków żywieniowych. Niestety każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że nieodpowiednio zbilansowana dieta u dziecka może wiązać się z wieloma konsekwencjami w jego późniejszym życiu. Warto wiedzieć, że dziecko może obwiniać rodziców za nadwagę, problemy z cerą, problemy z koncentracją i pamięcią, a także za złe samopoczucie. Jeśli chcesz tego uniknąć, to skorzystaj z naszych porad. (zobacz te produkty z czystkiem)

4 rady, jak skłonić dziecko do zdrowej żywności

  1. Przygotowywanie ciekawych posiłków – jeśli Twoje dziecko jest jeszcze małe, to zapewne dobrym pomysłem będzie przygotowywanie maluchowi posiłków, które będą działać na jego zmysły. Z całą pewnością sprawdzą się tutaj kolorowe kanapeczki, interesująco ułożone owoce w sałatce, a także niebanalnie podane obiady. Poprzez takie posiłki łatwiej będzie Ci zachęcić dziecko do zdrowej żywności.
  2. Wspólne planowanie jadłospisu i wspólne zakupy – niestety wielu rodziców rezygnuje z obu tych czynności, albowiem uważają to za niezwykle problematyczne. Jeśli jednak właściwie podejdziesz do tematu i Twoje dziecko będzie mogło samodzielnie zaproponować kilka posiłków, a następnie zrobić zakupy na wybrane przez siebie dania, to na pewno będzie miało przy tym mnóstwo frajdy.
  3. Wspólne gotowanie – dla dziecka spędzanie czasu z rodzicem jest bardzo ważne, dlatego warto spędzać go wspólnie także w kuchni. Maluch będzie miał dużo frajdy przy miksowaniu, układaniu oraz mieszaniu składników. Z całą pewnością przygotowywane wspólnie posiłki będą smakować mu dużo lepiej, a najlepiej smakują na ogół posiłki, które dzieci wymyślają samodzielnie.
  4. Własna szklarnia malucha – dzieci to najwięksi odkrywcy, dlatego warto stworzyć im ku temu jak najwięcej możliwości. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko zdrowo się żywiło, to dobrym rozwiązaniem będzie posadzenie wspólnie z nim ziół i kiełków. Jeśli masz możliwość, to jeszcze lepszym wyjściem będzie stworzenie przydomowego ogródka, gdzie wspólnie posadzicie warzywa.

Zachęcając dziecko do zdrowej żywności, pamiętaj o tym, aby kupować najlepsze gatunkowo jedzenie. Już dzisiaj możesz zrobić to bez wychodzenia z domu – wystarczy, że odwiedzisz sklep internetowy Natur Sklep (www.natur-sklep.pl), a znajdziesz tam wiele interesujących produktów. Odwiedź również ten sklep.

 

Sprawdź: Czas na herbatę