W czasie tej diety można jeść na co mamy ochotę, w ilościach jakich potrzebujemy, ale musimy uważać na bardzo kaloryczne produkty, powinniśmy raczej kupować zdrową żywność. Zasady tej diety możemy stosować tylko przez 3 dni tygodniowo, bo stosowanie jej na dłuższą metę może dać złe wyniki. Zatem od poniedziałku do środy spożywamy posiłki od 8 do 16, a następnie po godzinie 16 post i pijemy jedynie zdrową, niegazowaną wodę mineralną i płyny bez chemii np. 100 % soki owocowe. Napoje pomogą organizmowi na szybkie trawienie pożywienia, które uprzednio spożyliśmy.

Dieta ośmiogodzinna nie wymaga liczenia spożywanych kalorii, układania złożonego jadłospisu, żywienia się co 3 godziny ani nie skupia się na wyrzeczeniach. Trzymając się tej diety można spożywać wszystko na co mamy ochotę w dowolnych ilościach.

Pamiętaj! Mimo, że diety mówi: „Jedz co chcesz przez 8 godzin i trać kilogramy”, jasne jest, że gdy przez 8 godzin będziesz spożywała słodycze, fast-foody, tłuste mięso, a potem przez 16 godzin będziesz głodować, dieta nie zadziała.

dieta-zwracaj-uwage-co-jesz

Dieta stosowana jest tylko przez 3 dni tygodnia. Z jakiego powodu? Jej autorzy są zdania, że za szybkie odchudzanie nie jest bezpiecznym procesem, ponieważ często prowadzi do efektu jojo. Dieta ośmiogodzinna daje szansę na dosyć szybkie, jednak bezpieczne zrzucenie około 2 kilo tygodniowo. Jest to raczej duże zrzucenie wagi jak na tak krótki czas, dlatego aby nie obniżyć metabolizmu, robi się 4 dni przerwy i potem przez trzy dni tygodnia stosuje się zasady tej diety.

Główne motto diety ośmiogodzinnej to jedzenie przez 8 godzin i 16 godzin bez jedzenia.

Dieta 8-godzinna ostatnimi czasy jest bardzo popularna w stanach. „New York Times” pisał o tej diecie: „Obserwuj znikające kilogramy bez patrzenia na to co jesz”. Ostatnio dieta 8-godzinna dotarła także do Polski i dużo się o niej pisze. Na czym dokładnie polega i czy jest skuteczna?

Wolno spożywać dowolne produkty, ale powinny to być produkty zdrowe, pełnoziarniste, świeże warzywa i owoce, chude ryby, ciemne pieczywo. Autorzy piszą, głównym powodem jej skuteczności jest 16-godzinny czas, czas przeznaczamy na trawienie jedzenia. W tym czasie organizm oczyszcza się z toksyn.

Ile można zrzucić

Autorzy tej diety zapewniają, że stosując ją pozbędziesz się nawet ponad dwa kilogramy na tydzień. W sumie? 10 kg wagi w dół w okresie 6 tygodni, bez trudnych wyrzeczeń i katorgi. Czy dieta jest bezpieczna i można używać ją przez dłuższy czas? Dieta ta nie jest restrykcyjna. Pomysłodawcy nie wymuszają jedzenia śniadania, który uważany jest za najważniejszy posiłek dnia, a piszą, że pierwszy posiłek można zjeść o porze na jaką ma się ochotę np. przed południem.